249,00 kr
keyboard_arrow_down
Bond knopp – mörkbrun / borstad mässing
SKU
14-1401-214-K50
249,00 kr
I lager
doneTillgänglighet : Lagervara - packas och skickas normalt inom 1 arbetsdag +
se leveransalternativ
Levereringsmetoder
Postnord:
1-3 arbetsdagar
DHL Service Point :
1-3 arbetsdagar
Bond T-handtaget i mörkbrun ek och borstad mässing kombinerar fylligt naturligt trä med varma metalldetaljer för att skapa en raffinerad och tidlös design. Den massiva T-stången i mörkbrun ek vilar på en fot i borstad mässing, vilket ger handtaget ett rent och balanserat utseende som passar både moderna och klassiska interiörer.
Bond T-knoppen är tillverkad av lackerad mörkbrun ek med en slitstark beslag i borstad mässing och erbjuder ett bekvämt grepp och en exklusiv känsla i vardagen. Kombinationen av trä och metall tillför värme, struktur och en elegant kontrast till kök, garderober och möbler i hela hemmet.
Bond T-knoppen är idealisk för skåpdörrar, lådor och mindre möbler. Kombinera den med de matchande Bond-handtagen i mörkbrun ek och borstad mässing för att skapa ett samordnat och harmoniskt utseende i hela din inredning.

Varumärke
Grundad 1977 av Lars Ole Hansen började Furnipart sin verksamhet från hans hem med bara en anställd.
Nu, över 40 år senare, står det som ett av Nordeuropas ledande varumärken inom sin sektor. Kvalitet, design och funktionalitet präglar varje produkt från Furnipart.

Monterings-anvisning
Montera handtag och knoppar är enkelt och kräver inga avancerade verktyg. Följ instruktionerna nedan så blir monteringen bra.
1
Förbered och borra hålMarkera hålen på skåpet eller lådfronten med en tunn, fin blyertspenna. Borra med 4,5 eller 5 mm stort borr från framsidan av luckan eller lådan. Eventuell splitter från utgångshålet hamnar på baksidan av luckan och inte på framsidan.
2
Skruva fast handtagen / knopparnaMontera handtag ever knopparna med de medföljande M4-skruvarna. Använd en skruv mejsel och en skruvdragare. För hårt tryck när du skruvar fast beslagen kan antingen skada handtagen eller luckan.
3
InspirationTips, om du har många luckor att montera handtag eller knoppar på kan det vara värt att göra en enkel borrmall. Ta några spillbitar trä samt någon bit träskiva och gör en mall för att snabbare borra hålen för dina handtag eller knoppar.
Bästsäljare












